Szybki porost włosów – czy to możliwe?

  • Home
  • Uroda
  • Szybki porost włosów – czy to możliwe?

Szybki porost włosów, to marzenie przede wszystkim kobiet. To zwykle one zapuszczają włosy, chcą zmienić fryzurę i robią wszystko, żeby ten proces przyspieszyć. W przypadku mężczyzn sytuacja często wygląda inaczej. W naszej kulturze większość panów nosi krótkie włosy i częste wizyty u fryzjera nie koniecznie są czymś do czego dążą mężczyźni. W przypadku panów problemy zaczynają się, kiedy włosy nadmiernie wypadają i pojawia się groźba łysienia. Część mężczyzn godzi się z tym stanem rzeczy, inni robią wszystko, żeby temu zapobiec, lub odwlec łysienie w czasie.

Szybki porost włosów – co można zrobić?

Wiele kobiet zapuszcza włosy na specjalne okazje. Często są to przyjęcia okolicznościowe, śluby. Problem pojawia się kiedy kobieta marzy o długich, lśniących i gęstych włosach, które będzie mogła uformować w wymarzoną fryzurę, a tu jak na złość włosy zaczynają, wypadać, stają się słabe i łamliwe, o ich wzroście nie ma nawet co marzyć.

W przypadku kobiet źródeł problemów z włosami może być wiele. Często wypadają one na skutek zaburzeń hormonalnych, w wyniku stresu, częstą przyczyną problemów z włosami jest również nieodpowiednia dieta, która nie dostarcza organizmowi potrzebnych substancji odżywczych. Często przed wielkimi wydarzeniami kobiety równocześnie odchudzają się, stosując niskokaloryczną dietę, a zarazem zapuszczają włosy, co często kończy się niepowodzeniem. Żeby uzyskać wymarzone włosy i przyspieszyć ich porost trzeba w pierwszej kolejności zadbać o dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości substancji odżywczych, która wpłynie na kondycję między innymi również i włosów. Kolejnym krokiem są różnego rodzaju preparaty kosmetyczne, które zadbają o kondycję włosów. Warto także regularnie wykonywać masaże skóry głowy, co zwiększy jej ukrwienie i wpłynie na szybszy transport substancji odżywczych do cebulek włosowych.

Jeżeli kobieta podejrzewa, że jej problemy z włosami są spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, przebytą ciążą, lub chorobą, powinna jak najszybciej udać się do lekarza i wyjaśnić problem. Często zdarza się, że problemy z włosami są jedynie odzwierciedleniem poważniejszych problemów zdrowotnych.

Leave a Comment